Showing 1–16 of 19 results

Ndricues Kripe Himalaje me Arome

Kripa Himalaje përdoret për të bërë edhe “Ndriçues Kripe”…
nuk janë diçka që mund të hahet, por janë bërë aq të njohur
sa meritojnë një përmendje dinjitoze. Këto ndriçues të brendshëm
përdoren jo vetëm si dekor i përkryer i ambjenteve tuaja,
por mbi të gjitha kanë funksion parësor atë të pastrimit të
ajrit. Ndriçuesit e kripës janë gurë të mëdhenj kripë Himalaje,
ku llamba të lehta vendosen brenda blloqeve të zbrazura
të kripës për të rrezatuar një ngjyrim rozë. Është pikërisht
ky shkëlqim i butë rozë që ndihmon në largimin e energjisë
negative, përmirësimin e rrjedhjes së gjakut, promovimin e
qetë të gjumit dhe forcimin e niveleve të serotoninës
(hormoni i lumturisë) në tru. Nxehtësia e lëshuar butësisht
prej llambave, në kontakt me faqet e blloqeve të kripës që
e rrethon, aktivizon jonet negative, të cilat nga ana e tyre
luftojnë ato pozitive në ajër duke e “shkarkuar” atë nga
valët elektromagnetike. Si rezultat do të keni gjithmonë
një ambjent me ajër të purifikuar dhe shëndet më të mirë.
Rekomandohet për ambjentet e brendshme si shtëpi, zyra, SPA etj.

Ndricues me Kripe Himalaje

Kripa Himalajes përdoret për të bërë edhe “Ndriçues Kripe”…
nuk janë diçka që mund të hahet, por janë bërë aq të njohur
sa meritojnë një përmendje dinjitoze. Këto ndriçues të brendshëm
përdoren jo vetëm si dekor i përkryer i ambjenteve tuaja,
por mbi të gjitha kanë funksion parësor atë të pastrimit të
ajrit. Ndriçuesit e kripës janë gurë të mëdhenj kripë Himalaje,
ku llamba të lehta vendosen brenda blloqeve të zbrazura
të kripës për të rrezatuar një ngjyrim rozë. Është pikërisht
ky shkëlqim i butë rozë që ndihmon në largimin e energjisë
negative, përmirësimin e rrjedhjes së gjakut, promovimin e
qetë të gjumit dhe forcimin e niveleve të serotoninës
(hormoni i lumturisë) në tru. Nxehtësia e lëshuar butësisht
prej llambave, në kontakt me faqet e blloqeve të kripës që
e rrethon, aktivizon jonet negative, të cilat nga ana e tyre
luftojnë ato pozitive në ajër duke e “shkarkuar” atë nga
valët elektromagnetike. Si rezultat do të keni gjithmonë
një ambjent me ajër të purifikuar dhe shëndet më të mirë.
Rekomandohet për ambjentet e brendshme si shtëpi, zyra, SPA etj.

Ndricues me Kripe Himalaje Shporte

Kripa Himalaje përdoret për të bërë edhe “Ndriçues Kripe”…
nuk janë diçka që mund të hahet, por janë bërë aq të njohur
sa meritojnë një përmendje dinjitoze. Këto ndriçues të brendshëm
përdoren jo vetëm si dekor i përkryer i ambjenteve tuaja,
por mbi të gjitha kanë funksion parësor atë të pastrimit të
ajrit. Ndriçuesit e kripës janë gurë të mëdhenj kripë Himalaje,
ku llamba të lehta vendosen brenda blloqeve të zbrazura
të kripës për të rrezatuar një ngjyrim rozë. Është pikërisht
ky shkëlqim i butë rozë që ndihmon në largimin e energjisë
negative, përmirësimin e rrjedhjes së gjakut, promovimin e
qetë të gjumit dhe forcimin e niveleve të serotoninës
(hormoni i lumturisë) në tru. Nxehtësia e lëshuar butësisht
prej llambave, në kontakt me faqet e blloqeve të kripës që
e rrethon, aktivizon jonet negative, të cilat nga ana e tyre
luftojnë ato pozitive në ajër duke e “shkarkuar” atë nga
valët elektromagnetike. Si rezultat do të keni gjithmonë
një ambjent me ajër të purifikuar dhe shëndet më të mirë.
Rekomandohet për ambjentet e brendshme si shtëpi, zyra, SPA etj.

Paste Açuge

PASTA E AÇUGEVE GIA përbëhet nga Açuge nga Deti i Mesdheut të përzgjedhura me kujdes, të përpunuara në formën e një paste shumë praktike që zë vend në të gjitha gatimet, si në salca, brusketa, supë, makarona, në salca me gjalpë dhe açuge dhe në çdo pjatë ku përdorimi i lihet fantazisë.

Pastë Hudhre

PASTA E HUDHRËS GIA përbehët nga hudhër natyrale e përzgjedhur me kujdes, e qeruar dhe e grirë, në vaj luledielli. Vjen në formën e një paste shumë praktike që zë vend në të gjitha gatimet si në gjelle, salca, brusketa, supë, makarona dhe në çdo pjatë ku përdoret hudhra. Kursen kohe dhe largon bezdisjen e grirjes së hudhrës. Mjafton 1-2 cm nga pasta për ti dhënë shije dhe aromë çdo gatimi.

Pastë Qepe

PASTA E QEPËS GIA përbëhet nga qepë natyrale e përzgjedhur me kujdes, e qëruar dhe e grirë, në vaj luledielli. Vjen në formën e një paste shumë praktike që ze vend në të gjitha gatimet, si në gjellë, salca, brusketa, supë, makarona dhe në çdo pjatë ku përdoret qepa.Kursen kohë dhe largon bezdisjen e grirjes së qepës. Mjafton 1-2 cm nga pasta për ti dhënë shije dhe aromë gatimeve tuaja te preferuara.

Pastë Speci Pikant

PASTA E SPECIT PIKANT GIA përbëhet nga spec pikant natyral, i përzgjedhur me kujdes dhe i grirë. Vjen në formën e një paste shumë praktike që ze vend në të gjitha gatimet, si në gjellë, salca, brusketa, supë, makarona dhe në çdo pjatë ku kërkohet një shije pikante. Kursen kohë dhe largon bezdisjen e grirjes së specit pikant. Mjafton 1-2 cm nga pasta për ti dhënë shije dhe arome çdo gatimi.

Shurup Shege e egër

Frytet e pjekura grumbullohen në dimër e më pas qërohen nga cipat e lëvozhgat duke u shtrydhur në të ftohtë . Trajtohen me sheqer dhe më pas i nënshtrohen pasterizimit . Përvec shijes shumë të mirë , është i njohur si një nga antioksidantët më të mirë natyrorë. I pasur me vitamina , shuan etjen , hap oreksin ndihmon tretjen , zemren , tensionin dhe ul ndjeshëm kolesterolin . Serviret me akull në trajten e një lëngu për shuarjen e etjes dhe ideal për miksimin e kokteileve me bazë alkooli dhe jo vetëm.

Vaj Esencial Dafine

VAJ ESENCIAL DAFINE
(lëkurë, banjë, aspirim me inhalator)
• kundër kollës dhe të ftohtit (3 pika në inhalator)
• parfumues lëkure dhe ambjenti
• Perdoret ne masazh
• anti-inflamator: lehtëson dhimbjet muskulare
• kundër prerjeve (burrat kur rruhen)
• kundër rënies së flokëve (shtohet në shampoo)
• anti fungal: kundër zbokthit apo skalpit të thatë

Vaj Esencial Dellinje e zeze

VAJ DELLENJE E ZEZE
• përmbajtje të lartë të vitaminës C
• antioksidant I fuqishëm
• anti inflamator: redukton inflamacionin në lëkurë
• njihet dhe përdoret si ngjyrues natyral
• redukton njollat e moshës/diellit dhe pastron poret
• diuretik: ndihmon funksionin e veshkave nëpërmjet nxitjes së urinimit
• ndihmues: qetëson artritin, reumatizmën, dhimbjen e muskujve
• depurativ: pastron dhe ndihmon në qarkullimin e gjakut
• stimulues: për aktivitetin e trurit, neuroneve, sistemit tretës.

Vaj Esencial Helikrisum (Lule Aku, Makthi)

VAJ HELICHRYSUM (Lule Aku)
• anti inflamator: zvogëlon inflamacionin e muskujve
• anti fungal: ndihmon plagët të shërohen më shpejt
• anti bakterial: ndihmon në luftimin e ftohjes dhe kollës
• anti alergjik: zvogëlon simptomat e alergjisë, veçanërisht dermatitin e kontaktit
• dixhestiv: fryrje stomaku, dispepsi, kapsllëk
• ndihmon në crregullimet e fshikëzës së tëmthit
• ndihmon në pagjumësi
• trajton aknet (veçanërisht plagët e tyre)

Vaj Esencial Lavandule

VAJ LAVANDULE
(lëkurë, gatim, parfumues ajri)
• redukton ankthin dhe stresin emocional
• shëron djegiet dhe plagët
• përmirëson gjumin
• riparon komplekset e fytyrës dhe redukton aknet
• ngadalëson plakjen falë oksidantëve të fuqishëm që përmban
• përmirëson ekzemat dhe psoriazën
• lehtëson dhimbjen e kokës
• parfumues lëkure dhe ambjenti

Vaj Esencial Rigoni

VAJ ESENCIAL RIGONI
• anti bakterial: ndihmon në luftimin e baktereve në zorrë
• anti fungal: lufton mykun në organizëm falë niveleve të larta të timolit
• antioksidant: vepron kundër radikaleve të lira në trup
• anti inflamator: ul inflamacionet, zbut dhimbjet muskulare
• ndihmon për të rënë në peshë duke shkrirë yndyrnat e tepërta në organizëm
• përmirëson punën e stomakut

Vaj Esencial Sherebele

• antioksidant: vepron kundër radikaleve të lira në trup
• anti inflamator: kundra inflamacioneve të lëkurës, të stomakut, të zorrëve
• depurativ: përshpejton largimin e toksinave nga gjaku nëpërmjet djersitjes dhe sekretimit.
• dixhestiv: ndihmon tretjen përmes nxitjes së lëngjeve të stomakut.
• antibakterial: ndihmon në luftimin e ftohjes dhe kollës
• anti-fungal: kundra mykut të lëkurës
• ekspektorant : lehtëson kollitjen, ftohjet, infeksionet në kraharor.
• stabilizues : ndihmon në ciklin menstrual, dhimbjeve të kokës, lodhjes
• laksativ: lehtëson jashtëqitjen, eliminon kapsllëkun
• stimulues: për sistemin nervor, zorrët, mëlçinë, shpretkën
• ndihmues: në menaxhimin e dermatitit, herpesit, psoriazes, sinusitit, astmës
• parfumues lëkure dhe ambjenti
• kundra djegieve, përfshirë edhe atë prej diellit

Vaj Esencial Trumze

VAJ TRUMZE
• stimulues: për sistemin nervor dhe atë imunitar
• ekspektorant: lehtëson kollitjen, ftohjen,
• anti bakterial: irritime të gojës (herpes)
• anti fungal: kundra mykut të lëkurës
• kundra pickimeve të insekteve
• ndihmues: lehtëson artritin dhe dhimbjen e muskujve
• kundër rënies së flokëve dhe problemeve me zbokthin
• kundër diarresë