Çaj i Kuq (Rooibos) 220g

11.50 

Çaji i Kuq afrikan Rooibos e ka origjinën nga Afrika e Jugut dhe vjen nga një shkurre aromatike me shije te ngjashme me mjaltin. Çaji rooibos përgatitet në të njejtën mënyrë si çaji i zi,zakonisht me pak qumesht,sheqer ose mjaltë. Një metodë tjetër përgatitje eshte me nje fete limon dhe dhe mjalte per embelsim. Nuk permban kafeine dhe permban nivele te ulta taninesh ne krahasim me cajin e zi. Permban polifenole te shumta.

Categories: ,

Description

Çaji i Kuq afrikan Rooibos e ka origjinën nga Afrika e Jugut dhe vjen nga një shkurre aromatike me shije te ngjashme me mjaltin. Çaji rooibos përgatitet në të njejtën mënyrë si çaji i zi,zakonisht me pak qumesht,sheqer ose mjaltë. Një metodë tjetër përgatitje eshte me nje fete limon dhe dhe mjalte per embelsim. Nuk permban kafeine dhe permban nivele te ulta taninesh ne krahasim me cajin e zi. Permban polifenole te shumta.

Additional information

Weight 300 g