Çaj i Zi (Çaj i Rusit) 85g

2.20 

Çaji i Zi është i njohur dhe i përdorur që në kohët me të lashta nga vendet e lindjes si Kina e Japonia e më pas në mbarë globin. Gjethet e Çajit te Zi përmbajnë ndër të tjera polifenole,substanca këto mjaft ushqyese për organizmin e njeriut. Përmbajtja e katekinave dhe teinës në gjethet e çajit e bëjnë atë një antioksidant mjaft të mirë. Shquhet për vetitë e tij në rënien në peshë, në uljen e kolesterolit, është një anti-diabetik mjaft efikas, me vlera dhe që ndihmon në sëmundjet e lëkurës dhe në parandalimin e rënies së flokëve. Ruhet në vende të thata larg dritës dhe lagështirës.

Categories: ,

Description

Vetëm një çaj i zi ofron një përqëndrim më të mirë, pa nervozizëm dhe ankth me mire se sa një dozë kafeje.Çaji i zi është plot me antioksidantë dhe luftues i mirë i kolesterolit.

Përgatitja:Masa e nje luge caji me Cajin e Zi hidhet ne nje xhezve me uje (180ml) ku lihet te vloje per 3-4 minuta. Hiqet nga zjarri dhe lihet te ftohet per 2-3 minuta te tjera e mbuluar me kapak. Kullohet dhe mund te shijohet i embelsuar me mjalte, stevia apo sheqer. Per shkak te permbajtjes se teines rekomandojme te mos merren me shume se 3 filxhane caji ne dite.

Preparation: A filter bag is recommended to be used for a tea cup. Add in the cup boiled water (100ºC) being careful not to tie above the filter in order to avoid his inflamation. For the perfect cup ad water at the boiling point and infuse for 5-6 min. Enjoyed sweetened with honey or sugar. It could be accompanied with a slice of lemon or orange

Additional information

Weight 105 g