Vaj Esencial Sherebele 10ml

4.85 

• antioksidant: vepron kundër radikaleve të lira në trup
• anti inflamator: kundra inflamacioneve të lëkurës, të stomakut, të zorrëve
• depurativ: përshpejton largimin e toksinave nga gjaku nëpërmjet djersitjes dhe sekretimit.
• dixhestiv: ndihmon tretjen përmes nxitjes së lëngjeve të stomakut.
• antibakterial: ndihmon në luftimin e ftohjes dhe kollës
• anti-fungal: kundra mykut të lëkurës
• ekspektorant : lehtëson kollitjen, ftohjet, infeksionet në kraharor.
• stabilizues : ndihmon në ciklin menstrual, dhimbjeve të kokës, lodhjes
• laksativ: lehtëson jashtëqitjen, eliminon kapsllëkun
• stimulues: për sistemin nervor, zorrët, mëlçinë, shpretkën
• ndihmues: në menaxhimin e dermatitit, herpesit, psoriazes, sinusitit, astmës
• parfumues lëkure dhe ambjenti
• kundra djegieve, përfshirë edhe atë prej diellit
Këshillohet për përdorim të jashtëm i tretur me vajra te tjera si vaj ulliri ose
vaj kokosi ose në inhalator. Për çdo përdorim tjetër këshillohuni me mjekun.

Category:

Additional information

Weight 70 g