Shporta juaj

0

Shporta juaj eshte bosh

Bli tani

Çaj Lule Basani 90g

€2.20

Përbërja: Lule basani (Hypericum perforatum) Vetitë Kuruese: Lulja e Basanit njihet dhe përdoret që nga kohët më të lashta si një mjekim popullor. Ndihmon në djegiet e stomakut dhe ulçerës, astmës bronkiale, dhimbjet e kokës, ndihmon në problemet e aparatit tretës, reumatizmës dhe podagrës (inflamacionet që krijohen në gjymtyrët të...

Përbërja: Lule basani (Hypericum perforatum)

Vetitë Kuruese: Lulja e Basanit njihet dhe përdoret që nga kohët më të lashta si një mjekim popullor. Ndihmon në djegiet e stomakut dhe ulçerës, astmës bronkiale, dhimbjet e kokës, ndihmon në problemet e aparatit tretës, reumatizmës dhe podagrës (inflamacionet që krijohen në gjymtyrët të shkaktuar nga përmbajtja e lartë e acidit urik). Ndihmon në pastrimet nga krimbat e zorrëve dhe gjithashtu njihet si një antidepresiv dhe qetësues natyror shumë efikas. Ndihmon në funksionimin e mëlçisë.

Përgatitja: Në një filxhan (200ml) ku është hedhur ujë i sapovaluar shtohet masa e një luge gjellë 1-2 gram me preparat. Mbulohet me një kapak dhe lihet për 10-12 minuta. Kullohet dhe pihet i ëmbëlsuar me sheqer ose mjaltë dy herë gjatë ditës.