Shporta juaj

0

Shporta juaj eshte bosh

Bli tani
2 3 4 5

Arrë Moskati 400g

€17,50

Arra e moskatit e grirë aplikohet direkt mbi pjatat e përgatitura si në: makarona, lazanja, rizoto, salca, pure, djathra etj. Arra e moskatit (ose arra hindit), në sajë të aromës...

Borzilok 150g

€3,25

Në saj të aromës së tij të këndshme, borziloku gjen përdorim gati në të gjitha llojet e salcave, në supat me zarzavate, në gjellë të ndryshme, gatime mishi e qoftesh,...

Curry miks aromatik 480g

€8,90

Kurri, origjinën e ka nga India dhe bazë në përbërjen e tij janë miksimi i mbi nëntë lloje të ndryshme erëzash. Ai përdoret kryesisht në gatimet e orizit, përgatitjen e...

Dafinë gjethe 50g

€3,30

Fleta e dafinës (Lauris Nobilis) është një erëz e njohur dhe e përdorur që në kohët më të lashta. Jep një aromë të veçantë dhe mjaft të këndshme në gatim....

Fara Chia 530g

€7,50

Farat Chia, superushqimi që i duhet organizmit tonë. Konsideruar si një ndër ushqimet më të shëndetshme në planet. Ato janë të pasura me lëndë ushqyese si proteina dhe fibra që...

Hudhër e grirë 500g

€10,00

Në kontakt me lagështinë që përmban gatimi, hudhra tretet duke lëshuar aromën e saj të freskët. Përdoret kryesisht në mishrat e furrës dhe të zgarës, në gatimet e peshkut, në...

Kanellë 380g

€7,70

Emri kanellë vjen nga Italishtja, nga forma e veçantë e bimës si një kallam. Emërtimi anglez “cinammon” e ka origjinen nga arabishtja dhe do të thotë bimë me aromë. Kanella...

Kripë Aromatike 655g

€3,60

Përbërja: Kripë, sherebelë, rozmarinë e hudhër. Përdorimi: Në produktin që keni në dorë, kemi bërë të mundur që në një kristal të vetëm kripe të fusim aromën e sherebelit të...

Kripë himalaje 800g

€4,20

Kripa Rozë e Himalajes e jodizuar përmban mbi 80 lloje të ndryshme mineralesh tepër të nevojshme për proceset e ndryshme metabolike të organizmit. Përdoret si kripë tryeze, njësoj si kripa...

Kripë Himalaje e imët 800g

€4,50

Kripa Rozë e Himalajes e jodizuar përmban mbi 80 lloje të ndryshme mineralesh tepër të nevojshme për proceset e ndryshme metabolike të organizmit. Përdoret si kripë tryeze, njësoj si kripa...

Majdanoz 105g

€3,22

Përdoret kryesisht në gatimin e mishrave të pjekur e të zgarës, në supa e gjelle të ndryshme, në salca, sallata ruse, patate furre, etj. Në kontakt me lagështinë e gatimit...

Nenexhik 125g

€3,22

Nenexhiku ose dhjozma, mendërza, menta gjen një përdorim mjaft të gjërë në kuzhinën tradicionale shqiptare. Përdoret kryesisht në gjellë dhe gatime kungujsh, spinaqi, preshi, në rizoto e të mbushura, gatime...