Shporta juaj

0

Shporta juaj eshte bosh

Bli tani

Çaj për Prostatën 90g

€2.20

Përbërja: Fletë hithre, dell i ngushtë, mustaqe misri, rrënjë grami, kumin, fletë gërdeci, rrënjë hithre, etj. Vetitë kuruese: Hithra nxit qarkullimin e gjakut sidomos, në lëkurë, ndihmon në zvogëlimin e prostatës duke ulur dhe dhimbjet e saj. Përmban vitamina A1, B2, C dhe K. Mustaqet e misrit në saj të...

Përbërja: Fletë hithre, dell i ngushtë, mustaqe misri, rrënjë grami, kumin, fletë gërdeci, rrënjë hithre, etj.

Vetitë kuruese: Hithra nxit qarkullimin e gjakut sidomos, në lëkurë, ndihmon në zvogëlimin e prostatës duke ulur dhe dhimbjet e saj. Përmban vitamina A1, B2, C dhe K. Mustaqet e misrit në saj të përmbajtjes të saponineve, glukoziteve flavonike, esencës, vajit ndyror, kripërave të potasit dhe vitamines K nxisin urinimin dhe japin efekt në çistet kronike. Çaji në saj të përbërësve ka veti diuretike, shton sekretimin e tëmthit, ndihmon mëlçinë dhe qetëson prostatën. Majdanozi ndihmon në veprimtarinë nervore, muskulare, shton sekretimin urinar, largon gazrat nga zorrët. Grami nxit veprimtarinë e veshkave dhe organizmit. Delli në sajë të substancave që përmban ndihmon dukshëm në qetësimin e prostatës.

Përgatitja: Një lugë gjelle nga përzierja hidhet në një xhezve me një filxhan ujë dhe zihet për 5 minuta. Lihet i mbuluar 10 minuta dhe pasi kullohet, mund të pihet i ëmbëlsuar ose jo, 2-3 herë në ditë.