Shopping Cart

0

Your shopping bag is empty

Go to the shop

Borzilok 50g

€0,80

Borziloku përdoret në përgatitjen e salcave, sallatave,në supë, gatime me perime, marinime, vezë etj. Kjo bimë shkon shumë mirë me gatimet e spinaqit, lulelakrës, domateve, fasulet, patatet dhe karrotat. Ajo përdoret edhe në pica, gatime shpendësh, ndërsa çaji i borzilokut është një pije mjaft popullore në vendet e Mesdheut.