Shporta juaj

0

Shporta juaj eshte bosh

Bli tani

Vaj i farës së zezë 250ml

€11.00

Vaji i farës së zezë nxirret nga bima e Farës së zezë, e njohur si Nigella sativa, e cila ka ngjyrë të zezë dhe formë gjysmëhëne. Fara përmban mbi 100 përbërës kimike të ndryshëm. Vaji i farës së zezë është ndoshta vaji i vetëm më i domosdoshëm që duhet të...

Vaji i farës së zezë nxirret nga bima e Farës së zezë, e njohur si Nigella sativa, e cila ka ngjyrë të zezë dhe formë gjysmëhëne. Fara përmban mbi 100 përbërës kimike të ndryshëm. Vaji i farës së zezë është ndoshta vaji i vetëm më i domosdoshëm që duhet të marrë organizmi. Çdo herë që merrni vajin ai stimulon sistemin imunitar duke rritur qelizat imunitare në mënyrë të natyrshme. Vaji i Farës së Zezë përdoret duke pirë një luge çaji dy herë në ditë. Ka përdorim të gjithanshëm si një superushqim duke u përdorur mbi sallata, salca apo gjellë të ndryshme jo më tepër se tre luge vaji në ditë. Vaji i Farës së Zezë shoqërohet mirë me produkte të tjera dietike si smoothies, kos bollgur etj. Gjithashtu mund ti shtohet shampove apo locioneve të lëkures duke e ndihmuar në rigjenerimin e saj.

Përfitimet:

 • Vaji i farës së zezë ndihmon në sistemin imunitar
 • Ndihmon në rigjenerimin e qelizave të mëlcisë
 • Ul rrezikun e prekjes nga tumorret
 • Parandalon të dy tipet e diabetit
 • Rrit nivelin e insulinës dhe ul nivelin e rritur të glukozes
 • Mbron nga rënia e flokëve duke u forcuar rrënjët
 • Ka veti antimikrobiale dhe antioksidante
 • Dhuron një lëkurë thellësisht të shëndetshme
 • Ndihmon në lehtësimin e ekzemës dhe psoriasis
 • Nuk ka efekte anësore
 • Ndihmon në lehtësimin e infeksioneve nga bakteret rezistente
 • Ndihmon në lehtësimin e azmës dhe alergjive
 • Ndihmon tretjen, ul gazrat dhe dhembjen e stomakut
 • Mbron zemrën / normalizon nivelin e kolesterolit