Shopping Cart

0

Your shopping bag is empty

Go to the shop
2 3 4 5

Xhinxhërfill 315g

€7,25

Xhinxhërfilli është ndër erëzat më të përdorura në kuzhinën indiane, dhe të lindjes së mesme. Ai përdoret kryesisht në aromatizimin e pijeve (likeret etj) dhe frutave. Gjithashtu mund te gjejë...

Speci jeshil 270g

€6,00

Speci jeshil i dehidratuar është një ushqim mjaft praktik, i përdorshëm në supa, gjellë e sallata të ndryshme. Eliminon lodhjen e qërimit të specit dhe rifiton të gjithë aromen dhe...

Rigon 170g

€3,22

Rigoni është një ndër erëzat më të përdorura në kuzhinën mbarë botërore i njohur që në kohët më të hershme. Rigoni në saj të shijes së tij mund të përdoret...

Curry miks aromatik 480g

€8,90

Kurri, origjinën e ka nga India dhe bazë në përbërjen e tij janë miksimi i mbi nëntë lloje të ndryshme erëzash. Ai përdoret kryesisht në gatimet e orizit, përgatitjen e...

Hudhër e grirë 500g

€10,00

Në kontakt me lagështinë që përmban gatimi, hudhra tretet duke lëshuar aromën e saj të freskët. Përdoret kryesisht në mishrat e furrës dhe të zgarës, në gatimet e peshkut, në...

Arrë kokosi 60g

€0,80

Arra e Kokosit vjen nga palma e kokosit e cila është një bimë që rritet në tropik. Nga tharja dhe grirja e arrës së kokosit nxirret një ushqim i pasur...

Spec i Kuq Pikant 350g

€6,85

Ky varietet është cilësia e parë dhe padiskutim një pikant i përzgjedhur nga varietet më të mira të specit të kuq. Gjen një përdorim mjaft të gjerë në salca të...

Spec i Kuq i Embël 380g

€7,20

Përdoret kryesisht për aromën dhe ngjyrën që lë në gatim. Gjen përdorim të gjerë në gjellë të ndryshme, në supa e në salca, në gatimin e mishit, qoftet dhe disa...

Spec i Kuq Extra 280g

€4,44

Përdoret shumë në përzierjen me vajin e ullirit dhe hudhrën. Pikant në pikën e duhur për ti dhënë gatimit tuaj një shije shumë të pëlqyeshme. Rekomandohet në gjellë, gatimi i...

Rozmarinë 180g

€3,22

Përdoret kryesisht tek gjeli i detit, dhe tek pulat e pjekura, mishrat e të gjitha llojeve, lepurit, qengjit, derrit, viçit, etj. Gjatë kontaktit me ngrohtësinë e gatimit lëshon aromën e...

Quinoa 550g

€4,40

Quinoa është një ushqim me prejardhje nga Amerika Latine. Është bazë në kuzhinën dietike dhe vegjetariane duke qenë mjaft i pasur me fibra dietike dhe proteina. Në gatim ka të...

Piper i Zi Kokërr 400g

€13,70

Pak piper i zi shtohet te pothuajse çdo recetë që mund të imagjinojmë. Më pare është cilësuar edhe si ushqim i zotave dhe jo rastësisht thirret ‘’mbreti i erëzave‘’. Piperi...

Piper i Zi i grirë 330g

€11,30

Piperi i zi është ndër erëzat më të përdorshme në mbarë botën dhe natyrisht një nga artikujt që konsumatori shqiptar na kërkon. Ne sjellim pranë jush, varietetin dhe cilësinë më...