Shporta juaj

0

Shporta juaj eshte bosh

Bli tani
2 3 4 5

Borzilok 26g

€0,50

Në saj të aromës së tij të këndshme, borziloku gjen përdorim gati në të gjitha llojet e salcave, në supat me zarzavate, në gjellë të ndryshme, gatime mishi e qoftesh,...

Dafinë gjethe 15g

€0,50

Dafina (Lauris Nobilis) është një erëz e njohur dhe e përdorur që në kohët më të lashta. Jep një aromë të veçantë dhe mjaft të këndshme në gatim. Përdoret kryesisht...

Fara chia 26g

€0,50

Në muesli, kokteile frutash, në përzierje për frulator, sallata etj. Këshillohet të ruhet në vënde të thata, larg dritës dhe lagështirës.

Hudhër e grirë 30g

€0,50

Në kontakt me lagështinë që përmban gatimi, hudhra tretet duke lëshuar aromën e saj të freskët. Përdoret kryesisht në mishrat e furrës dhe të zgarës, në gatimet e peshkut, në...

Kanellë e grirë 30g

€0,50

Përdoret në përgatitjen e tortave dhe ëmbëlsirave të ndryshme, si sultiashit e budingut, ashurja tradicionale, tek pilafi (sipas shijes) në akullore, revani, kabuni, hallva, etj. Përdoret gjithashtu dhe si kondityrë...

Kanellë shkop 30g

€0,50

Emri kanellë vjen nga italishtja, nga forma e veçantë e bimës si një kallam. Emërtimi anglez “cinammon” e ka origjinën nga arabishtja dhe do të thotë bimë me aromë. Kanella...

Kopër 20g

€0,50

Përdoret kryesisht për aromën e këndshme që lë në gatimin e mishit, supës, peshkut, patateve të furrës, sallatave etj. Është një ndër erëzat më të përdorshme në Shqipërinë e Mesme...

Majdanoz 26g

€0,50

Përdoret kryesisht në gatimin e mishrave të pjekur e të zgarës, në supa e gjelle të ndryshme, në salca, sallata ruse, patate furre, etj. Në kontakt me lagështinë e gatimit...

Nenexhik 30g

€0,50

Nenexhiku ose dhjozma, mendërza, menta gjen një përdorim mjaft të gjërë në kuzhinën tradicionale shqiptare. Përdoret kryesisht në gjellë dhe gatime kungujsh, spinaqi, preshi, në rizoto e të mbushura, gatime...

Piper i Zi 20g

€0,50

Piperi i zi është ndër erëzat më të përdorshme në mbarë botën dhe natyrisht një nga artikujt që konsumatori shqiptar na kërkon. Ne sjellim pranë jush varietetin dhe cilësinë më...

Piper i zi i grirë 30g

€0,50

Piperi i zi është ndër erëzat më të përdorshme në mbarë botën dhe natyrisht një nga artikujt që konsumatori shqiptar na kërkon. Ne sjellim pranë jush, varietetin dhe cilësinë më...

Rigon 28g

€0,50

Rigoni është një ndër erëzat më të përdorura në kuzhinën mbarë botërore i njohur që në kohët më të hershme. Rigoni në saj të shijes së tij mund të përdoret...