Shporta juaj

0

Shporta juaj eshte bosh

Bli tani

Çaj Limoni 40g

€2.20

Kur virozat fitojnë mbi imunitetin e organizmit tonë, duke sjellë komplikacione të ndryshme përmes kollës, bllokimit të hundëve, frymëmarrjes etj, një nga çajrat më të shpeshtë që na shkon direkt në mendje është ai i limonit. Çaji i limonit pastron trupin dhe ju mbush me energji. Çaji i limonit i...

Kur virozat fitojnë mbi imunitetin e organizmit tonë, duke sjellë komplikacione të ndryshme përmes kollës, bllokimit të hundëve, frymëmarrjes etj, një nga çajrat më të shpeshtë që na shkon direkt në mendje është ai i limonit. Çaji i limonit pastron trupin dhe ju mbush me energji. Çaji i limonit i kombinuar me mjaltin transformohet në një pije shumë të shëndetshme që mbron organizmin. Çaji i limonit kuron fytin e lënduar, forcon sistemin imunitar dhe ju mban ngrohtë. Çaji i limonit heq toksinat nga gjaku, i jep organizmit energji, rifreskon mendjen dhe ju bën më të kthjellë.

Përgatitja: Një filtër rekomandohet të përdoret për një filxhan çaji. Të shtohet në filxhan uji i sapo zier (100 ºC) duke u munduar të mos hidhet sipër filtrit, për të evituar fryerjen e tij. Të lihet 5-6 minuta dhe më pas të konsumohet duke u ëmbëlsuar me mjaltë ose sheqer sipas dëshirës. Mund të shoqërohet me një fetë limon ose portokall.