Shporta juaj

0

Shporta juaj eshte bosh

Bli tani

Vaj fara liri 250ml

€4,00

Vaji i farave të Lirit është nga i pangjyrë në të verdhë. Ai merret nga farat e thata dhe të pjekura të vetë bimës. Teknologjia e perpunimit është shtypja në të ftohtë, pa përbërës kimik apo aditiv shtesë, për të siguruar nëpërmjet procesit të ngrirjes të gjitha vlerat ushqyese të...

Dresses Size Chart

Dress Size Chart (Inch)
DRESSES
SIZE IN INCHES
SIZE US / CAN BUST WAIST HIPS
XS 0 31"-32" 24"-25" 34"-35"
S 2-4 33"-34" 26"-27" 36"-37"
M 6-8 35"-36" 28"-29" 38"-39"
L 10-12 37"-39" 30"-32" 40"-42"
XL 14 40"-42" 33"-35" 43"-45"
Dress Size Chart (cm)
DRESSES
SIZE IN CM
SIZE US / CAN BUST WAIST HIPS
XS 0 78.7-81.2 60.9-63.5 86.3-88.9
S 2-4 83.8-86.3 66-68.5 91.4-93.9
M 6-8 88.9-91.4 71.1-73.6 96.5-99
L 10-12 93.9-99 76.2-81.2 101.6-106.6
XL 14 101.6-106.6 81.2-88.9 109.2-114.3

Swimwear Size Chart

Dress Size Chart (Inch)
SWIMWEAR
SIZE IN INCHES
SIZE US / CAN BUST WAIST HIPS
XS 0 31"-32" 24"-25" 33"-34"
S 2 33"-34" 26"-27" 35"-37"
M 4 35"-36" 28"-29" 37"-38"
L 6 37"-39" 30"-32" 39"-41"
XL 8 40"-42" 33"-35" 42"-44"

Shoes Size Chart

US EURO UK AUS JAPAN CHINA
5 35-36 3 3.5 21.5 35
5.5 36 3.5 4 22 35.5
6 36-37 4 4.5 22.5 36
6.5 37 4.5 5 23 36.5
7 37-38 5 5.5 23.5 37
7.5 38 5.5 6 24 37.5
8 38-39 6 6.5 24.5 38
8.5 39 6.5 7 25 38.5
9 39-40 7 7.5 25.5 39
9.5 40 7.5 8 26 39.5
10 40-41 8 8.5 26.5 40
11 41-42 9 9.5 27.5 41

Delivery

  All orders shipped with UPS Express.

  Always free shipping for orders over US $250.

  All orders are shipped with a UPS tracking number.

Returns

  Items returned within 14 days of their original shipment date in same as new condition will be eligible for a full refund or store credit.

  Refunds will be charged back to the original form of payment used for purchase.

  Customer is responsible for shipping charges when making returns and shipping/handling fees of original purchase is non-refundable.

  All sale items are final purchases.

Help

Give us a shout if you have any other questions and/or concerns.

Email:

Phone: +1 (23) 456 789

Ask a Question

Vaji i farave të Lirit është nga i pangjyrë në të verdhë. Ai merret nga farat e thata dhe të pjekura të vetë bimës. Teknologjia e perpunimit është shtypja në të ftohtë, pa përbërës kimik apo aditiv shtesë, për të siguruar nëpërmjet procesit të ngrirjes të gjitha vlerat ushqyese të kësaj bime. Flaxseed ose vaji i farave të Lirit është njohur që nga mesi i shekullit të 20 si një shtojcë dietike me shumë benefite për organizmin e njeriut. Një nga gjërat më të mira në përdorimin e vajit të Lirit është gjithanshmeria, çka do të thotë që jeni të lirë ta konsumoni si të deshironi. Mund ta konsumoni duke pirë një lugë gjelle me Vaj Liri, mund ta përdorni në vënd të vajrave të tjerë për sallatë, salca apo gjellë. Shoqërohet mirë edhe me smoothies, kos, bollgur etj. Vaji i Lirit mund të perdoret dhe në vënd të gjalpit duke shmangur kështu karbohidratet dhe duke marrë të gjitha përfitimet e jashtëzakonshme të këtij vaji.

Kujdes! Doza ditore: 3 gr ose një lugë gjellë. Nuk rekomandohet në gra shtatzane apo gjatë ushqyerjes me gji.

Përfitimet:

 • I pasur me fibra dhe i varfër me karbohidrate
 • Ndihmon në rënien ne peshë
 • Nuk permban gluten
 • Ёshtë i pasur me antioksidant
 • Ndihmon në tretjen
 • Lehtëson kapsllëkun
 • Përmban sasi shumë të larta omega 3
 • Ul kolesterolin në gjak
 • Rregullon presionin e gjakut
 • Stabilizon sheqerin në gjak
 • Redukton ekzemat dhe inflamacione të ndryshme
 • Dhuron lëkurë dhe flokë të shëndetshëm
 • Lufton (pastron) celulitin
 • I pasur me magnez dhe silic