Shporta juaj

0

Shporta juaj eshte bosh

Bli tani

Çaj kamomili 105g

€6.50

Përbërja: Lule kamomili Vetitë: Kamomili njihet si një qetësues natyror mjaft efikas. Përdoret per të larguar gazrat nga zorrët dhe liron ngërçet (spazmat e muskulaturës). Përdoret kundër diarrese, kundër pezmatimit të rrugëve urinare dhe si mjet që shton djersitjen dhe qetëson në tërësi. Ul ndjeshëm ngacmueshmërinë e sistemit nervor qendror....

Përbërja: Lule kamomili


Vetitë: Kamomili njihet si një qetësues natyror mjaft efikas. Përdoret per të larguar gazrat nga zorrët dhe liron ngërçet (spazmat e muskulaturës). Përdoret kundër diarrese, kundër pezmatimit të rrugëve urinare dhe si mjet që shton djersitjen dhe qetëson në tërësi. Ul ndjeshëm ngacmueshmërinë e sistemit nervor qendror. Çaji i kamomilit përdoret gjithashtu dhe për mjekimin e sëmundjeve të syve, lekurës, veshëve, djegieve në lëkurë duke përshpejtuar proçesin e rigjenerimit.


Përgatitja: Dy lugë çaji me lule kamomili hidhen në një enë ku shtohet një gotë ujë që vlon, ena mbulohet me kapak dhe lihet 10-15 min duke e trazuar herë pas here. Lëngu kullohet dhe pihet. Është mirë të ëmbëlsohet sa më pak. Për fëmijët, si dozë, përdoret një lugë çaji.