Shporta juaj

0

Shporta juaj eshte bosh

Bli tani

Produkte

Produkte

2 3 4 5

Produkte

Borzilok 26g

€0.63

Në saj të aromës së tij të këndshme, borziloku gjen përdorim gati në të gjitha llojet e salcave, në supat me zarzavate, në gjellë të ndryshme, gatime mishi e qoftesh,...

Dafinë gjethe 15g

€0.63

Dafina (Lauris Nobilis) është një erëz e njohur dhe e përdorur që në kohët më të lashta. Jep një aromë të veçantë dhe mjaft të këndshme në gatim. Përdoret kryesisht...

Fara chia 26g

€0.63

Në muesli, kokteile frutash, në përzierje për frulator, sallata etj. Këshillohet të ruhet në vënde të thata, larg dritës dhe lagështirës.

Hudhër e grirë 30g

€0.63

Në kontakt me lagështinë që përmban gatimi, hudhra tretet duke lëshuar aromën e saj të freskët. Përdoret kryesisht në mishrat e furrës dhe të zgarës, në gatimet e peshkut, në...

Kanellë e grirë 30g

€0.63

Përdoret në përgatitjen e tortave dhe ëmbëlsirave të ndryshme, si sultiashit e budingut, ashurja tradicionale, tek pilafi (sipas shijes) në akullore, revani, kabuni, hallva, etj. Përdoret gjithashtu dhe si kondityrë...

Kanellë shkop 30g

€0.63

Emri kanellë vjen nga italishtja, nga forma e veçantë e bimës si një kallam. Emërtimi anglez “cinammon” e ka origjinën nga arabishtja dhe do të thotë bimë me aromë. Kanella...

Kopër 20g

€0.63

Përdoret kryesisht për aromën e këndshme që lë në gatimin e mishit, supës, peshkut, patateve të furrës, sallatave etj. Është një ndër erëzat më të përdorshme në Shqipërinë e Mesme...

Majdanoz 26g

€0.63

Përdoret kryesisht në gatimin e mishrave të pjekur e të zgarës, në supa e gjelle të ndryshme, në salca, sallata ruse, patate furre, etj. Në kontakt me lagështinë e gatimit...

1 2 3 Para »

Bioaroma e maleve tona, në filxhanin tuaj