Shopping Cart

0

Your shopping bag is empty

Go to the shop
2 3 4 5

Esencë timus i egër 10ml

€15,00

Vaji esencial i timusit te eger distilohet nga pjeset ajrore te Thymus vulgaris. Ka nje note te mesme me nje arome te forte bimore e erezash. Bima eshte perdorur si...

Esencë konopice 10ml

€7,50

Vaji esencial i konopices distilohet nga frutet e Vitex agnus castus. Ka nje note aromatike te mesme dhe perdoret shpesh ne blende vajrashe masazhi per femrat per shkak te cilesive...

Esencë sherebele 10ml

€6,25

Vaj Sherebele • antioksidant: vepron kundër radikaleve të lira në trup• anti inflamator: kundra inflamacioneve të lëkurës, të stomakut, të zorrëve• depurativ: përshpejton largimin e toksinave nga gjaku nëpërmjet djersitjes...

Esencë rozmarine 10ml

€6,25

Vaji esencial i Rozmarinës ështeë i njohur për përdorimin e tij në aromaterapi. Nxit sistemin imunitar, ul inflamacionin ,largon dhimbjet e kokës dhe nxit rritjen e flokëve. Të përdoret i...

Esencë dëllenje e kuqe 10ml

€6,25

Vaji esencial i Dëllinjës së kuqe shquhet për vetitë antiseptike, fungicide dhe antimikrobike. Përdoret kryesisht në aromaterapi. Konsultohuni me mjekun tuaj për çdo përdorim tjetër.Përbërësit: Vaj esencial Dëllinje e Kuqe...

Esencë pishe 10ml

€6,25

Vaji esencial i pishes distilohet nga gjembat e Pinus sylvestris. Ka nje note aromatike te bazes me arome te thate balsamike dhe nota te ngjashme me terpentinen. Perdoret kryesisht ne...

Esencë rigoni 10ml

€6,25

VAJ ESENCIAL RIGONI• anti bakterial: ndihmon në luftimin e baktereve• anti fungal: lufton mykun në organizëm falë niveleve të larta të timolit• antioksidant: vepron kundër radikaleve të lira në trup•...

Esencë trumze 10ml

€6,25

VAJ TRUMZE• stimulues: për sistemin nervor dhe atë imunitar• ekspektorant: lehtëson kollitjen, ftohjen,• anti bakterial: irritime të gojës (herpes)• anti fungal: kundra mykut të lëkurës• kundra pickimeve të insekteve• ndihmues:...

Esencë lavandule 10ml

€6,25

VAJ LAVANDULE(lëkurë, gatim, parfumues ajri)• redukton ankthin dhe stresin emocional• shëron djegiet dhe plagët• përmirëson gjumin• riparon komplekset e fytyrës dhe redukton aknet• ngadalëson plakjen falë oksidantëve të fuqishëm që...